ОВА Е ЦЕЛОСНАТА ИЗЈАВА НА ГОРАН ДЖОНИЌ: Идентификуваше еден од браќата Милошевиќ како директен извршител И ГИ ОТКРИ СИТЕ УЧЕСНИЦИ!

October 24, 2021 intvaustralia 0

Горан Џониќ, пензиониран пожарникар од Моравац, е уапсен под сомнение дека ноќта меѓу септември ги убил братот од својот вујко Горан Ѓокиќ (57), сопругата Гордан […]

ФОТО: Куршум од голем калибар пратен во писмо со закани по живот на словенечкиот премиер Јанша и неговото семејство

October 24, 2021 intvaustralia 0

Во жолт коверт, со името на Јанша напишано со печатни букви, на приватна адреса, во петокот навечер стигнала заканата кон словенечкиот премиер Јанез Јанша и […]

Заев од Кочани: Од први јануари минималната плата ќе биде 18.000 додека просечната плата порасна на 28.642 денари, да се обединиме да продолжи економскиот раст

October 24, 2021 intvaustralia 0

Кочани е важен град во Источна Македонија, центар на македонскиот Исток и зато е важно да продолжи по вистинскиот пат. А вистинскиот пат е со […]