ВАКА ГИ УАПСИЈА ВОЈНИЦИТЕ НА БЕЛИВУК: Снимка од филмската акција за осомничените за тешки убиства (ВИДЕО)

October 20, 2021 intvaustralia 0

ЧЛЕНОВИ НА МВР, конкретно Службата за борба против организиран криминал, во соработка со Обвинителството за организиран криминал, уапсија припадници на организираната криминална група „Принципи“ С.Р. […]

Касами за Топ Тема: Теута Арифи има вработени по договор на дело на платен список на општина Тетово, а се во странство

October 20, 2021 intvaustralia 0

-Има големи расходи на општинскиот буџет кој оди на вработувања на договори на дело, а се однесуваат некогаш и на 700-тини , 800-тини илјади евра. […]

СКАНДАЛ ВО БУГАРИЈА Маж му удрил шлаканица на министер додека овој излегувал од Владата (Видео)

October 20, 2021 intvaustralia 0

Демонстрант во Бугарија му удрил шлаканица на министерот за образование додека овој излегувал од зградата на Владата. Противниците на вацинацијата и лекарите, незадоволни од ниските плати, денес […]

Царовска: Создаваме генерации кои ќе бидат активни предводници на борбата за почиста планета

October 20, 2021 intvaustralia 0

Заложбите на Министерството за образование и наука и на Владата за поттикнување и развивање на критичкото мислење и свесноста за климатските промени и животната средина […]