ДОДЕКА СИЛУВАЛ ВО ВОЗОТ, ДРУГИ ПАТНИЦИ СНИМАЛЕ : Срамното однесување на патниците во американскиот воз ја шокираше јавноста! ВИДЕО

October 19, 2021 intvaustralia 0

Маж обвинет за силување на жена во приградски воз во близина на Филаделфија, ја малтретираше повеќе од 40 минути, додека неколку луѓе држеа телефони за […]

Мицкоски: Народе на Македонија, Македонци, Албанци, Турци, Роми, Власи, Срби, Бошњаци мора да знаете дека мојата битka е и ваша битka, затоа излезете и гласајте

October 19, 2021 intvaustralia 0

Народе на Македонија, Македонци, Албанци, Турци, Роми, Власи, Срби, Бошњаци мора да знаете дека мојата битка е и ваша битка, а целта ни е иста. […]

Сајкоски до Заев: Да ги наречеш зло сите што не гласале за тебе само значи дека си отсутен од реалноста и бecкрупулозен во намерата да ја задржиш фотелјата за која мислиш дека природно ти припаѓа

October 19, 2021 intvaustralia 0

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓоргија Сајкоски ја коментирапе изјавата на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој ги оцрни сите оние кои не гласале за него, […]

Ќе има ли ново парламентарно мнозинство? Мицкоски најавува дека по вториот круг ќе ги продолжи преговорите

October 19, 2021 intvaustralia 0

За ново парламентарно мнозинство ќе се продолжи да се разговара откако ќе завршат локалните избори. Ова го изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по денешната […]

Затворена модуларната болница во Скопје, пpokиснала и стигнала вода до струјата

October 19, 2021 intvaustralia 0

Доктор Ненад Лазаров Преку социјалните мрежи информираше дека модуларната болница во Скопје е затворена. Како што пијани тој, болницата прокиснала, а водата стигнала до струјата. […]