Рации во Германија поради трговија со работници од Балканот – има уапсени и запленет имот

December 8, 2021 intvaustralia 0

Германските полицајци и цариници денеска спроведоа десетици рации ширум земјата со цел да ја потиснат наводната трговија со привремени работници кои доаѓаат од земји надвор […]

(ВИДЕО) Тепачка во турскиот парламент – пратениците наместо со дискусии се пресметаа со тупаници

December 8, 2021 intvaustralia 0

Денешната дебата во турскиот парламент прерасна во тепачка, откако пратениците место со зборови, решија да се пресметаат со тупаници. Тепачката изби откако опозициски пратеник го […]

AЛЕКСАНДАР ТРАЈКОВСКИ и ИЛИЈА САВЕВСКИ СЕ ДВАЈЦА МАКЕДОНЦИ ШТО ИГРААТ НА ФИНАЛНАТА МАСА НА WSOP EUROPE !

December 8, 2021 intvaustralia 0

ИЛИЈА САВЕВСКИ веќе заврши како 8ми со освоени €125.000 Останатите 7 меѓу кои и Александар Трајковски продолжуваат рано изутрина за главната награда од €1.276.700

Протест во Париз против дискриминацијата на Бугарите во Македонија

December 8, 2021 intvaustralia 0

Во Париз се одржа вториот протест на Иницијативниот комитет за заштита на човековите права „Шемето“.  Протестoт е против дискриминацијата на Бугарите во Република Северна Македонија […]