Двајца поранешни премиери меѓу основачите на нов клуб за македонско-бугарско пријателство

April 30, 2022 intvaustralia 0

Со заедничка презентација во Софија и во Скопје ќе биде промовиран нов клуб за бугарско-македонско пријателство. Според најавата за настанот, промоцијата во Скопје е закажана […]

Сузана Гавазова донираше свои фустани како дел од акцијата на СОУ „Никола Карев“

April 29, 2022 intvaustralia 0

Естрадната пејачка Сузана Гавазова од Струмица, донираше повеќе свои фустани за матурантките коишто не се во можност да купуваат фустани за матурската вечер. Нејзината донација […]

ПРОГРАМА РУСИЈА 1: Новата руска балистичка ракета Сармат за 106 секунди стигнува до Берлин, до Париз за 200 и до Лондон за 202 секунди

April 29, 2022 intvaustralia 0

Водителката на емисијата 60 минути Олга Скабеева на програмата Русија 1 и Алексеј Журављов пратеник во Думата, говореа за тоа за колку секунди интерконтиненталната балистичка […]

РУСИЈА СОЗДАВА ВОЈНИЦИ РОБОТИ КОИ ЌЕ СЕ БОРАТ КОНТРОЛИРАНИ СО БЕСПИЛОТНИ ЛЕТАЛА

April 29, 2022 intvaustralia 0

аучниците од Комбинираната академија на вооружените сили на Руската Федерација развиваат нов дијагностички систем за копнени борбени роботи, кој ќе се спроведува со помош на […]