ОБЈАВЕН ДОКУМЕНТ: Каракачанов лаже дека Бугарија не била окупатор на Македонија

December 27, 2018 intvaustralia 0

Бугарскиот министер за одбрана и вицепремиер во владата на Бојко Борисов, Крaсимир Каракачанов лаже кога вели дека во втората светска војна Бугарија не ја окупирала Македонија. […]

Трагична љубовна приказна го расплака светот: Ги загубија животите во рок од неколку часа- еве ги деталите

December 27, 2018 intvaustralia 0

Илјадници фунти се собрани за да им се помогне на семејствата на британската двојка која почина од период од неколку часа во Австралија. Поранешниот рагбист […]

Убиецот на Дилавер Бојку ликвидиран во Швајцарија, убиен како и Бојку во неговиот ресторан: Можна крвна одмазда меѓу двете семејства

December 27, 2018 intvaustralia 0

Сопственикот на еден ресторан во швјцарското место Рути, И. Истрефи (51) е убиен во својот локал. Непознат сторител испукал неколку куршуми во вторниот рано наутро. […]

СТОЛЕ СТОИЛОВ „ДЕМОНСТРАТИВНО НАПУШТИЛ“: „Спортист на годината“ за прв пат двојазична, Столе Стоилов демонстративно напуштил!

December 26, 2018 intvaustralia 0

Легендата на Македонскиот ракомет, еден од најдобрите европски играчи Столе Стоилов на вечерашната церемонија „Спортист на годината“ демонстративно ја напуштил салата во која се одржува […]