(ФОТО) Пејачот Спасен се всели во нов дом – колегата Благоја му отиде на освет и откри каде се наоѓа

September 21, 2022 intvaustralia 0

Покрај многубројните свадбени прослави и настапи на кои настапува пејачот, изминатиов период сподели новина во неговиот живот. Имено, пејачот се преселил во нов дом за […]

МОМЕНТОТ КОГА ДАНЕЛА ПОБЕСНА-ДАНЕЛА, КОЈ Е АРКАН КЕРИМ – ПРАШАЊЕ ОД 160 МИЛИОНИ ЕВРА Арсовска фрли дрвја и камења по Мицкоски и побара тој да даде оставка (ВИДЕО)

September 18, 2022 intvaustralia 0

Откако му се обрати со жестоки зборови Арсовска побара од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски да поднесе оставка од раководството на партијата „Каде е шпицниот градоначалник […]

Децата во Швајцарија не трчаат по факултетски дипломи, гордост е да се биде пекар, молер, кројач, готвач

September 18, 2022 intvaustralia 0

Децата го учат тоа што вистински го сакаат, не трчаат по универзитетски дипломи. Горди се ако стекнат звање пекар, фризер, водоинсталатер, плочкар, заварувач, механичар, козметичар, […]

Ја пресретнал додека се враќала од училиште, ја влечел по трева па ја силувал – истрага за силување во прилепско

September 15, 2022 intvaustralia 0

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, на возраст од 21 година, за кое постои основано сомнение дека сторило […]

Македонците биле свесни за својата етничка припадност и пред повеќе од 100 години кога се пишувале Македонци на апликациите за австралиско државјанств

September 12, 2022 intvaustralia 0

Во воените архиви, во списокот каде што учествувале австралиските трупи во Првата светска војна, пишува “медал 1914-15 звезда за војниците кои служеле во Грција, Србија, […]

Заев: Го сакам бугарскиот народ, како што си го сакам македонскиот

September 9, 2022 intvaustralia 0

Македонија и Бугарија повторно се враќаат на „патот на пријателството и добрососедството“ рече денеска поранешниот премиер Зоран Заев Кој присуствуваше на настан во Американскиот универзитет […]

ПУТИН РЕЧЕ-НЕМА ДА СНАБДУВАМЕ НИТУ ГАС, НИТУ НАФТА, НИТУ ЈАГЛЕН, НИТУ МАЗУТ: Западот не е во позиција да ги диктира условите

September 8, 2022 intvaustralia 0

Западните економии воопшто, а особено на ЕУ и Британија, ги доживеаја највисоките цени на енергијата и инфлациските шокови во последните неколку децении, откако еднострано одлучија […]