АВСТРАЛИЈА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ СТРАНЦИ И ПОКРАЈ ЗАГРИЖЕНОСТА ОКОЛУ ОМИКРОНОТ

December 18, 2021 intvaustralia 0

Австралија денеска повторно ги отвори границите за вакцинираните странски патници по речиси двегодишна забрана за нивен влез, во обид да ја зајакне економијата погодена од локдаунот […]

ВУЧИЌ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: НИЕ ГО ПРИФАЌАМЕ НИВНИОТ ЈАЗИК И НАЦИЈА, ИМ ПОСАКУВАМЕ СЕ НАЈУБАВО

December 18, 2021 intvaustralia 0

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ синоќа најави дека претстојната средба „Отворен Балкан“ во Тирана ќе донесе многу добри и важни заклучоци, многу придобивки за сите […]