Најлошата варијанта за Македонија,партијата на Слави Трифонов на чело на бугарската дипломатија

December 5, 2021 intvaustralia 0

Структурата на кабинетот што ќе ја предложи коалицијата меѓу „Продолжуваме со промената“, БСП, „Има таков народ“ и „Демократска Бугарија“ веќе е јасна, објави БТВ. ПП […]

(Видео) Haпаднат францускиот претседателски кандидат на првиот предизборен митинг

December 5, 2021 intvaustralia 0

Францускиот претседателски кандидат Ерик Земур беше нападнат на неговиот прв предизборен митинг во Вилпенте, во близина на Париз.Имено, додека Земур (63) се движел кон сцената […]

Реџепи дава оставка од координатор на Алијанса и на Алтернатива, во игра е за нов потпретседател на Собранието

December 5, 2021 intvaustralia 0

Тој преку социјалните мрежи соопшти дека утре ќе го извести собранискиот спикер, Талат Џафери за оваа одлука. „Слободен печат“ пишува дека е можно нов потпретседател […]

„Вистината – заложник на македонско-бугарските односи“ – банкините требало да го задржат автобусот, а не да „падне во стапица“

December 5, 2021 intvaustralia 0

Вистината за несреќата во Бугарија е заложник на бугарско-македонските односи, сметаат од Институтот за безбедност во сообрачајот во Бугарија. „Обвинителството сака зачудувачки брзо да го […]

Калајџиев: Се моли Министерот за правда да објасни како тоа ќе има меѓународни истраги за пресудени предмети?!

December 5, 2021 intvaustralia 0

Професорот на Правниот факултет, Гордан Калајџиев коментирајќи го договорот меѓу Заев и Гаши, на својот фејсбук профил напиша: „Се моли Министерот за правда да објасни […]