AЛЕКСАНДАР ТРАЈКОВСКИ и ИЛИЈА САВЕВСКИ СЕ ДВАЈЦА МАКЕДОНЦИ ШТО ИГРААТ НА ФИНАЛНАТА МАСА НА WSOP EUROPE !

December 8, 2021 intvaustralia 0

ИЛИЈА САВЕВСКИ веќе заврши како 8ми со освоени €125.000 Останатите 7 меѓу кои и Александар Трајковски продолжуваат рано изутрина за главната награда од €1.276.700

Протест во Париз против дискриминацијата на Бугарите во Македонија

December 8, 2021 intvaustralia 0

Во Париз се одржа вториот протест на Иницијативниот комитет за заштита на човековите права „Шемето“.  Протестoт е против дискриминацијата на Бугарите во Република Северна Македонија […]

Македонија на црната листа на Белорусија: Лукашенко воведе caнкции против нeприjaтелските земји

December 7, 2021 intvaustralia 0

Официјален Минск од следната година ќе воведе ембарго на стоки од земји кои водат непријателска политика кон Белорусија, соопшти прес-службата на Советот на министри. Според […]

Станавме сила ,војниците добија втор комплет борбени униформи, Армијата е целосно опремена

December 7, 2021 intvaustralia 0

Министерството за одбрана обезбеди и втор комплет на 7000 нови борбени униформи за припадниците на Армијата. Баталјонот за специјални сили добива нови 700 комплети на  […]

И ова е можно во Македонија ,привремено прекинат јавниот превоз во Тетово, фирмата работела нерегистрирана

December 7, 2021 intvaustralia 0

Општина Тетово денескa извести дека времено ќе биде прекинат јавниот превоз со автобуси низ градот. За одлуката наведуваат повеќе причини, а според нив јавниот превоз […]

Лажен оџа од Кочани и негови соработници осомничени за полов напад врз дете и за измами во Гостивар

December 7, 2021 intvaustralia 0

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за продолжено кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило […]