Приведена 29 годишна австралијанка на аеродромот во Скопје, останала во Македонија повеќе од дозволеното

June 20, 2021 intvaustralia 0

На 20.06.2021 во 02.00 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром“-Скопје од полициски службеници е приведена Н.Д.(29) од Австралија, бидејќи по извршена пасошка контрола и проверка […]

Најпаметната одлука на владата за 2021 година,Официјално укинат полицискиот час – од полноќ шетајте и после 00:00 часот

June 15, 2021 intvaustralia 0

Владата одлучи да го укине ограничувањето за движење на граѓаните. Почнувајќи од полноќ повеќе нема да има полициски час. Забраната за 100 гости на свадби […]

Драма во Богданци: Не му платил за чување на козите, па му упадна во спалната каде спиел со сопругата

June 12, 2021 intvaustralia 0

Постапувајќи по поднесената кривична пријава јавниот обвинител во Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице од с.Прждево, Демир Капија, за кое постои основано […]