ТОП„Ауди“ полно со мигранти удри во полициско возило, еден загинат и неколкумина повредени

August 17, 2020 intvaustralia 0

ТОП „Ауди“ полно со мигранти удри во полициско возило, еден загинат и неколкумина повредени Објавено пред 22 минути – 17 август, 2020 ОдМакфакс Синоќа во 22:30 часот […]

Да се донесат протоколи за рестораните за свадби, игротеките и за ноќните клубови

August 13, 2020 intvaustralia 0

Туристичко-угостителската комора при Сојузот на стопански комори на Македонија до Владата поднесе барање за организирање на итна средба за донесување на протоколи за работа на […]

АМБАСАДОРИ НА МАКЕДОНСКИОТ ФОЛКЛОР ВО ДИЈАСПОРАТА, ММД “НИКОЛА КАРЕВ” МЕЛБУРН

August 5, 2020 intvaustralia 0

 Македонија е земја препознатлива по својата богата историја, природни убавини но и по македонскиот фолклор кој се пренесува од генерација на генерација. Македонската песна и […]