Со авион од Македонија пребегало семејството на казахстанскиот претседател

January 7, 2022 intvaustralia 0

Со два приватни авиона денеска било евакуеирано семејството на првиот претседател на Казахстан, Нурсултан Назарбаев, пренесува РИА новости.  Еден авион во Казахстан наводно долетал од Македонија, а […]

“Бугарија беше и останува голем и отворен непријател на Македонија и Македонците“

January 7, 2022 intvaustralia 0

Долгогодишниот политичар Тито Петковски на својот фејсбук профил, како коментар на честите изјави на шефот на бугарската држава Румен Радев и на други официјални личности […]

Овај тренд треба да го следат сите општини вио Македонија -Вевчанскиот карневал – за забавата задолжени домашни изведувачи

January 7, 2022 intvaustralia 0

Во рамките на манифестацијата Вевчански карневал, која, како што информира градоначалникот Спасе Кочовски, почнува на 12 јануари со отворање на мултикултурниот центар „Коста Србакоски“, вечерта […]