Пендаровски: Луѓето од 27-ми април не се терористи, поддржувам повторно отворање на случајот

April 29, 2021 intvaustralia 0

Вечерва во емисијата „Само интервју“ претседателот Стево Пендаровски посочи дека луѓето од случајот 27-ми април не се терористи и треба да се отвори повторно случајот […]

Почина Зоран Апостоловски, човекот кој се зарази од короната додека се лекувал во болница

April 19, 2021 intvaustralia 0

На социјалните мрежи утрово се прошири информација дека скопјанецот Зоран Апостоловски починал како последица од ковид 19. Според објавата на неговиот Фејсбук профил од 10 […]