Полицијата апелира за информации откако неделава бил нападнат полицаец кој бил нападнат во ЦБД во Сиднеј.

February 24, 2021 intvaustralia 0

Околу 7 часот минатиот вторник (23 февруари 2021), полицаецот беше во супермаркет на улицата Кеј, Хајмаркет, кога беше нападнат од човек додека се обидуваше да […]

ПОЧИНА ЃОРЃЕ БАЛАШЕВИЌ

February 19, 2021 intvaustralia 0

Славниот музичар и пејач Ѓорѓе Балашевиќ почина денеска на 67 години како последица од коронавирусот. Пред три дена тој беше примен на инфективната клиника во Нови […]