73 годишен дедо од Велес решил да се жени, па и ги дал парите на младата – таа со нив и со неговата картичка му избегала!

December 22, 2023 intvaustralia 0

На 21.12.2023 во 10.40 часот во Полициската станица Велес, 73-годишен велешанец пријавил дека бил измамен од И.„Н“ од Кавадарци. Според пријавеното, пред неколку дена тие […]