ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ И ПЕТМИНА ЦАРИНИЦИ ФАТЕНИ ВО АКЦИЈАТА ЗА ШВЕРЦ НА НАРКОТИЦИ

December 21, 2021 intvaustralia 0

Вкупно девет лица се осомничени во акцијата за криумарење наркотици за која од утрово се спроведуваат претреси во Куманово и Скопје. Меѓу осомничените се и двајца полицајци и петмина вработените во Царинската управа. […]