Реџепи: Доколку не добиеме датум, Алтернатива сериозно треба да се преиспита за учеството во Владата

December 14, 2021 intvaustralia 0

Скендер Реџепи-Зејд прв од потписниците на иницијативата за интерпелација на Владата на Зоран Заев, го заниша и бродот на кој тукушто се качи неговата партија […]

(Видео) Ново хит видео на социјалните мрежи: Ги рушив гумите, цел пат е со дупки – исто е и на албански и на македонски

December 14, 2021 intvaustralia 0

Пред четири дена жителите на седум струшки села, кои гравитираат на потегот кон граничниот премин Ќафасан, со 30 минутна блокада на магистралниот пат Струга – […]