МАКЕДОНИЈА ЗАЕДНИЧКА ИСТОРИЈА СО БУГАРИЈА ИМАЛА САМО ЗА ВРЕМЕ НА БУГАРСКАТА ОКУПАЦИЈА!

December 13, 2021 intvaustralia 0

Пишува проф.д-р Тодор ЧЕПРЕГАНОВПрофесорот Тодор Чепреганов со писмо му одговара на спцијалниот пратеник Владо Бучковски на неговото интервју во кое тој вели дека со Бугарија […]

Повторна најава за оставка,Заев следната недела ќе ја активира оставката ако Бугарија повторно стави вето

December 13, 2021 intvaustralia 0

Зоран Заев следната недела ќе ја активира својата оставка од функцијата премиер, ако Бугарија во четврток на Советот за општи работи во Брисел, повторно стави […]

(Видео) Ковачевски му се поклони на 3aев

December 13, 2021 intvaustralia 0

По вчерашните внатрепартиски избори во СДСМ, апсолутен побендик беше заменик министерот за финансии, Димитар Ковачевски. Изборот му го честитаа неговите противкандити, Фросина Ташевска Ременски и […]