Косово ќе ја брани Украина од Русите: Доколку НАТО побара, подготвени сме да испратиме КБС во Украина, најави Курти

December 9, 2021 intvaustralia 0

Премиерот Албин Курти зборуваше за можноста за испраќање на безбедносните сили на Косово во Украина во случај на конфликт меѓу руската и украинската страна, нагласувајќи […]

Левица: Само прекин на преговорите со Бугарија е гаранција дека нема да биде дораспродаден македонскиот идентитет

December 9, 2021 intvaustralia 0

Досегашното искуство на Република Македонија во преговорите со соседните држави, децидно нè има научено, дека секое наредно решение и договор, како резултат на спорови заради […]

Докторка тврди дека воскреснала три дена после смртта: Плачев пред Бога, ги видов и рајот и пеколот! (ВИДЕО)

December 9, 2021 intvaustralia 0

Tретиот ден откако Украинката др Татјана Анисимова Бјелоус (65), мајка на пет деца, починала во операциона сала во болница во Одеса, нејзиното семејство дошло по […]