Владата го разреши Бучковски

January 11, 2022 intvaustralia 0

Владо Бучковски кој беше поставен за специјален претставник на Македонија за Бугарија е разрешен од својата функција, потврди портпаролот на Владата. Бучковски е разрешен во […]

(Видео) Австралиски водители се фатени како го навредуваат Ѓоковиќ – „Лажлив, валкан се*ко“

January 11, 2022 intvaustralia 0

Во пауза меѓу снимање вести, двајца водители на австралиската ТВ7 се фатени како го навредуваат Новак Ѓоковиќ кој последните денови е во центарот на вниманието […]