Бебе пронајдено фрлено во канта во авион – мајката негирала дека го родила на летот

January 6, 2022 intvaustralia 0

На аеродромот во Маврициус  персоналот пронајде новородено машко бебе оставено во корпата за отпадоци во тоалетот на авионот. 20-годишна жена од Мадагаскар, осомничена дека се […]

(ВИДЕО) Таткото на Ѓоковиќ: Новак не е во притвор, тој е во затвор – му одзедоа се има само телефон, 26 тенисери со иста дозвола немаат никаков проблем

January 6, 2022 intvaustralia 0

Новак е Србија – Србија е Новак, и тоа не само Србија туку цел слободарски свет, вели таткото на Новак Ѓоковиќ на денешната прес конференција. […]