Кралот и кралицата на Шведска позитивни на Ковид-19, иако се целосно вакцинирани со три дози

January 4, 2022 intvaustralia 0

Шведскиот крал Карл Шеснаесетти Густав и кралицата Силвија се позитивни на Ковид-19, потврдија денеска од кралската палата. „Кралот и кралицата, кои се целосно вакцинирани со […]

Наташа Петровска: Имав највисок рејтинг во СДСМ во Битола, а не бев номинирана за градоначалник

January 4, 2022 intvaustralia 0

Доскорешната градоначалничка на Битола од редовите на СДСМ, Наташа Петровска, вели дека до ден-денес никој не ѝ објаснил зошто не била кандидирана за втор мандат […]