Австралиец се полил со бензин и се запалил пред шокирани гости во ресторан (ВИДЕО)

January 1, 2022 intvaustralia 0

Австралиец се запалил и својот автомобил пред преплашените гости на ресторан во Мелбурн додека врескал против задолжителната вакцинација, пишува Дејли Мејл. Изгледа тоа го направил […]

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи ни милиметар да се чепка во македонскиот национален идентитет

January 1, 2022 intvaustralia 0

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во новогодишното интервју за Алфа телевизија изјави дека не очекува динамична година на промени, додавајќи дека на полето на евроинтеграциите […]

Македонски организации испратија писмо до Путин: ПОЧИТУВАН ПУТИН ЈА БАРАМЕ ВАШАТА ПОМОШ ВРЗ НАС СЕ ВРШИ ГЕНОЦИД

January 1, 2022 intvaustralia 0

„Македонски манифест“ испрати отворено писмо до Владимир Путин27.12.2021Здружение за одбрана на македонизмот, македонското Име и постоење меѓу народите, „Македонски манифест“ испрати отворено писмо до претседателот […]

Новогодишна честитка -Македонија повеќе не може да извезува стоки во Белорусија, Минск воведе ембарго за „непријателски земји“

January 1, 2022 intvaustralia 0

Белорусија од денеска забрани увоз на голем број прехранбени производи од западните земји. Власта ја усвои оваа мерка како одговор на петтиот пакет санкции на […]