Несакајќи со камен скршено стакло во клубот Цар Борис III

Повторно оштетени канцелариите на бугарскиот клуб „Цар Борис III“ во Охрид, овој пат искршено е стакло. СВР работи на расветлување на случајот.

На 21.11.2022 година во 02:05 часот, во СВР Охрид пријавено е оштетување на стакло од излог на „Здружение на граѓани Цар Борис III”, лоцирано на булеварот „Македонски Просветители” во Охрид.

Полициски екипи извршија увид и се работи на расветлување на настанот – информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*