Групна тепачка меѓу жители на Велешта и Вевчани

Групна тепачка меѓу жители на Велешта и Вевчани.

На 25.10.2021 година околу 08 часот во близина на продажен објект лоциран на регионалниот пат Струга-Дебар нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.К.(63) и В.Ш.(31), двајцата од струшкото село Велешта, од една  и Б.Ѓ.(32), Д.Ѓ.(39), К.Ј.(40), сите од Вевчани, од друга страна.  Тие се  приведени и по целосно расчистување на настанот ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*