Го cилyвале и му отceкле прст: Измaчyван, силyвaн и огpaбeн албански бизнисмен

Албанскиот бизнисмен Назми Чангу бил сексуално малтретиран и му бил отсечен прстот при грабежот на неговиот стан во градот Фуса-Крус.
Чангу рекол дека 10 маскирани лица го врзале при грабежот, кога од станот му биле украдени 8.000 евра и се останато што имало во сефот, вклучително и златото, пренесува албански Политико.
Вкупната вредност на украдените предмети и пари се проценува до 100.000 евра .
Бизнисменот во соопштението за печатот изјави дека бил врзан и силуван од разбојници.
„Ми го отсекоа прстот со ножици“, изјави тој и посочи дека еден од насилниците бил облечен во полициска униформа.
Неговата ќерка изјавила дека мислела дека татко и е мртов кога го видела облеан во крв.

Според „Albanian Daily News“, Чангу рекол дека крадците имале две автоматски пушки и пиштол со пригушувач, пренесува Танјуг.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*