Грабеж во село Оморани, ограбениот изел и ќотек

Во Сектор за внатрешни работи Велес, вчера, 14 октомври, половина час по полноќ педесет годишниот С.Т од село Оморани, општина Чашка, пријавил дека две лица со закана влегле во неговиот дом во село Оморани пришто физички го нападнале и му одземале пари.

Се работи на расчистување на случајот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*