Пykaње во Битола, yaпceни две лица

Две лица се уапсени во инцидентот кој се случи вчера во Битола.

Како што соопшти МВР, во 18.50 часот од полициски службеници од СВР Битола биле лишени од слобода С.Ј.(45) и С.П.(45), двајцата од Битола, постапувајќи по пријава дека околу 18.30 часот на ул.„Охридска“ во Битола испукале проектил во воздух.

Од С.П. биле одземени метална шипка и нож, а од С.Ј. бил одземен пиштол „магнум 44“.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*