ПРЕЦЕДАТЕЛОТ НА ЧЕШКА МИЛОШ ЗЕМАН ПРЕФРЛЕН НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА: Дијагнозата нема да биде објавена без негова согласност!

Претседателот на Чешка, Милош Земан, е сместен на одделот за интензивна нега, дијагнозата нема да биде објавена без негова согласност, објави неговиот лекар.

Претходно во неделата беше објавено дека Земан бил примен во Централната воена болница во Прага.

Земан веќе беше хоспитализиран кон средината на септември. Потоа помина осум дена во болница.

Претседателот на Чешка боледува од дијабетична невропатија во стапалата, поради што неодамна почна да користи инвалидска количка.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*