Путин Приведе РУСКИ Шефови На Разузнавачки Служби Затоа Што Погрешно Го Информирале За Украина?

March 11, 2022 intvaustralia 0

Петтата служба требаше да му обезбеди на Владимир Путин информации за политичките настани во Украина пред инвазијата, а по две недели војна, која очигледно не […]

(Видео) Бајден: Еден чекор на Русија кон НАТО и ќе одговориме дури и ако тоа предизвика трета светска војна!

March 11, 2022 intvaustralia 0

Еден чекор на Русија кон НАТО и ќе одговориме, дури и ако тоа доведе до светска војна, вели американскиот претседател Бајден. Американската армија е испратена […]

Им враќа двојно? Путин ќе ги заплени имотот и авионите на странските компании во Русија

March 11, 2022 intvaustralia 0

Русија ги претстави плановите за преземање на имотот на западните компании што ја напуштаат земјата, како реакција на Кремљ на санкциите и егзодусот на меѓународниот […]