Дури 4 концерти во Мелбурн распродадени до последно место,следува Волонгонг и Сиднеј

April 6, 2019 intvaustralia 0

Влатко Миладиновски,Дамјан Стојаноски и Златко Миладиноски придружувани од група Пелистер следниов викенд настапуваат во Волонгонг и Сиднеј,поточно на 12 април се во Волондон а на […]

БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ ПРЕНЕСУВААТ: На Цесната не и било дозволена да слета на скопскиот аеродром поради посетата на Ципрас

April 3, 2019 intvaustralia 0

Малиот авион од типот „Цесна П210Н“ на бугарскиот бизнисмен Георги Бошнаков кој вчера се ypна кај Солунска Глава, наводно, сакал да слета на аеродромот во […]

Класико бенд снимаа нов проект!

April 2, 2019 intvaustralia 0

Деновиве познатиот тиквешки бенд “Класико” во соработка со ИН продукција одработи нов музички и видео проект со познати кавери од македонскиот мелос. Момците од бендот […]