Близначките од Австралија кои имаат исто момче открија како водат љубов: „И двете сме во собата …”

February 11, 2019 intvaustralia 0

Идентични близначки Ана и Луси Декинке открија дека најизменично имаат сексуалаен однос со нивниот заеднички партнер Бен. 33-годишните близначки од Австралија велат дека се присутни […]

43-годишна мајка на 4 деца од Дубаи е во притвор во Гази Баба, а ако Македонија ја депортира дома ја чека смрна казна

February 11, 2019 intvaustralia 0

Неодамна се појави на социјалните мрежи информција за 43-годишната Хинд од Дубаи, која моментално е во Македонија и бара азил поради загрозување на нејзиниот живот. […]

Отворено писмо на Јанко Бачев: Бојкотирањето на изборите е во корист на Зоран Заев и Али Ахмети

February 11, 2019 intvaustralia 0

Почитувани браќа Македонци и сестри Македонки, Почитувани граѓани на Републка Македонија, По вчерашната одлука на Централниот комитет на Единствена Македонија, партијата да учествува на претседателските […]

(ВИДЕО) ХОЛИВУД ЈА „УКРАДЕ“МУЗИКАТА НА АЛЕКСАНДАР САРИЕВСКИ!

February 7, 2019 intvaustralia 0

Македонскиот легендарен пеач Александар Сариевски остави трајно и бесценето музичко богатство за Македонската култура. Светски познатиот композитор Mark Mancina позајми дел од песната “Зајди, Зајди […]

КОЛКУ ВКУПНО МАКЕДОНЦИ ИМА ВО СВЕТОТ: Колку Македонци има во Егејска и Пиринска Македонија, колку Македонци има во дијаспората

February 7, 2019 intvaustralia 0

Матична земја на македонскиот народ е Република Македонија. На територија од 67.741,2 км² километри колку што зафаќа регионот Македонија живеат околу 2,2 милиони Македонци, од […]

(ФОТО) Овчарот Марјан сака да биде Претседател на Македонија: Јас поднесов кандидатура, лавовски ќе се борам

February 4, 2019 intvaustralia 0

Марјан Трајчев е овчар од селото Пухче кој деновиве во македонската јавност стана повторно актуелен откако за сопруга ја побара водителката на Канала 5, Јелена […]