(ФОТО) СОНЦЕТО ОД КУТЛЕШ НАЦРТАНО НА ФУДБАЛСКИ СТАДИОН: Македонците од Австралија спремни за „MASO CUP 2019“!

January 24, 2019 intvaustralia 0

Организаторите на Македонскиот фудбалски Куп во Квинбијан, Австралиjа подготвија изненадување за македонските љубители на овој спорт, на средината на фудбалскиот стадион го нацртаа националното знаме […]

Сорос и Заев во Давос разговараа за владината стратегија едно општество за сите

January 24, 2019 intvaustralia 0

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на економската и политичка агенда на Светскиот економски форум во Давос, се сретна и разговараше со […]

Битолчанецот Христијан Спировски одржа цел концерт на аеродромот во Доха

January 22, 2019 intvaustralia 0

Битолчанецот Христијан Спировски, кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите ширум светот, воодушевувајќи ги присутните со најпознатите светски хитови, но и традиционални мелодии од […]