Мицкоски: Ние не сме талибанци да бришеме историски факти, Заев да им ја објаси изјавата за „бугарските фашисти“ на најблиските на жртвите во Треблинка

September 24, 2021 intvaustralia 0

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска ја оцени како шокантна изјавата на премиерот Зоран Заев за бришење на „бугарскиот фашистички окупатор“ од учебниците и спомениците. […]

(ВИДЕО) Убиства на жени ја тресат Британија: Се случува епидемија на фемицид, а последната жртва е млада наставничка

September 24, 2021 intvaustralia 0

Според наводите на полицијата, Сабина Неса, 28-годишна наставничка од јужен Лондон, била убиена во текот на петминутна прошетка од својот дом до пабот. Тој настан […]

Хирурзите во ГОБ „8 Септември“ излегуваат на протест: Другите болести на пациентите не исчезнуваат поради пандемијата

September 24, 2021 intvaustralia 0

Хирурзите во болницата ГОБ „8 Септември“ в понеделник ќе го искажат своето незадоволство поради проблемите со функционирањето на хируршките сали, а тоа ќе го сторат […]