Голем хуманитарен концерт во Битола за помош на Лидија Ристевска

August 26, 2019 intvaustralia 0

Фолк естрадата и овојпат излегува во пресрет,овојпат во Император Битола. Лидија Ристевска боледува од прогресивна Мултиплекс склероза со сериозни симптоми како попреченост во моториката, тешкотии […]

Од исказот на Камчев пред Рускоска: Во „Рекет“ директно се вмешани Зоран Заев, Јовче и Форсина Ременски, Радмила Шекеринска и Никола Димитров

August 23, 2019 intvaustralia 0

„Јас од месец септември 2018 година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на […]

(Видео) ШКОЛСКАТА ГОДИНА НЕМА ДА ЗАПОЧНЕ: Учениците на втори септември дома, просветарите на УЛИЦА

August 23, 2019 intvaustralia 0

По долги преговори со Министерството за образование и наука и Владата, Самостојниот синдикат за образование, наука и култура – СОНК, под притисок на членството донесе […]