„Доста беше, разбуди се“: Маестро Трпчевски испрати поздрав до Македонците кои имаат достоинство

July 27, 2022 intvaustralia 0

Маестро Симон Трпчевски објави кратко видео од подготовката пред премиерата на МАКЕДОНИСИМО во Отава, и испрати порака до сите Македонци кои се свесни за своите […]