Пејачот Миладиноски на вечерашниот пpoтecт: “Велат нè нема, а и во Македонија не нè признаваат, ама еве тука сме!” (Видео)

July 17, 2022 intvaustralia 0

На денешниот протестен марш против францускиот предлог под мотото „Ултиматум – Не благодарам“, кој продолжи по старата маршута Влада, Министерство за надворешни работи, македонско Собрание, […]