ЃОКОВИЌ ПОБЕДИ И ВО СПОРОТ СО АВСТРАЛИЈА – МУ ЈА УКИНАА ТРИГОДИШНАТА ЗАБРАНА ЗА ВЛЕЗ, СЕГА ЌЕ МОЖЕ ДА НАСТАПИ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН

July 14, 2022 intvaustralia 0

Австралија ја укина забраната за Ѓоковиќ – новиот премиер не сака турнир без Србинот! Како што пишува „Дејли мејл“, Новак Ѓоковиќ ќе може да игра […]