Повторно победи! Светскиот шампион на УФЦ во перо категорија Александар „Велики“ Волкановски!

Александар победи на настанот што синоќа се одржа во Т-Мобиле арената во Лас Вегас пред 20.000 фанови и емитуван низ светот. Александар е од областа Волонгонг во Австралија и е неверојатно горд Македонец. Тој е моќник во својот занает. Ако го следите UFC, знаете дека за да бидете успешни совладувате мешани боречки вештини. Да се ​​гледа тоа е како боксерски меч помешан со боречки вештини и борење. Секоја чест за нашиот човек Александар Волкановски! Ние сме толку горди!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*