ДЕТАЛИ КАКО БИЛ ФАТЕН АЛАБАКОСКИ: ГО ФРЛИЛ ТОЧАКОТ СО КОЈ ГО ИЗВРШИЛ ДЕЛОТО ПА ОТИШОЛ ВО ПОЛИЦИЈА ДА ПРИЈАВИ ДЕКА МУ Е УКРАДЕН ТОЧАКОТ

June 8, 2022 intvaustralia 0

Откако дознал дека го има на камерите снимено точакот со кој дошол да го пали клубот, иако носел маска, Ламбе се испаничил дека ќе го […]

Македонската естрада МОЛЧИ за колегата: Само овие две пејачки излегоа со поддршка за Ламбе!

June 8, 2022 intvaustralia 0

Иако македонската јавност во најголем дел му дава поддршка на Ламбе Алабаковски, сепак неговите колеги уметници молчат и не покажуваат солидарност кон пејачот. Меѓу ретките […]

Адвокатите Пешевски и Митровски се пријавија бесплатно да го бранат Ламбе Алабаковски

June 8, 2022 intvaustralia 0

По веста за приведување на пејачот Ламбе Алабаковски, како одговорен за пожарот на клубот „Ванчо Михајлов“ во Битола, адвокатите Драган Пешевски и Јанаки Митровски јавно […]