Украински новинар: Зеленски ги лажира информациите за руската војска, народот сега станува свесен каква навистина е состојбата

June 2, 2022 intvaustralia 0

Украинскиот новинар Владислав Угољни од Доњецк тврди дека Украина и нејзиното раководство се во целосен хаос. Според новинарот, украинското општество се соочило со сериозни воени […]