Апасиев: Талат стори кривично дело и целосно го изгуби кредибилитетот

Лидерот на Левица Димитар Апасиев бара поддршка од тројца пратеници за да поднесат барање за интерпелација против собранискиот спикер Талат Џафери откако тој синоќа ги заклучи пратениците во пленарната сала.

-Со заклучувањето на пратениците во пленарната сала на Собранието, Талат не само што стори кривично дело, туку и целосно го изгуби кредибилитетот да го води парламентот! Од вкупно 120 пратеници, треба пет – за да почне постапката за интерпелација. Двајцата пратеници на Левица стојат на располагање. Се бараат уште тројца јунаци и да почне процесот, објави Апасиев на неговата фејсбук страница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*