Добра и лоша вест,добрата е што Летово ќе има канадери за гаснење пожари,лошата ќе нема ПИЛОТИ!

May 13, 2022 intvaustralia 0

Државата располага со три ер-трактори. Но, моментално само еден авион е може да одговори на предизвик за гасење на шумски пожари.Advertisements Иако на Меѓународниот аеродром […]

Кабинетот на Џафери: Одговорноста е кај тие што не го исклучиле тонот и не ја прекинале снимката

May 13, 2022 intvaustralia 0

Претседателот на Собранието Талат Џафери нема да дава никаква изјава денеска за новинарите во врска со вчерашниот инцидент, велат од кабинетот на спикерот во изјава […]