МРТ: Се разгледува можноста за повлекување на Андреа од Евровизија

May 8, 2022 intvaustralia 0

Македонската Радио Телевизија го осуди за скандалозното однесување на нашата евровизиска претставничка, која го фрли на земја државното знаме. – Македонската Радио Телевизија најостро го осудува […]

Припадниците на “Азов” од “Азовстал”: Не можеме да се предадеме, тоа е преголем подарок за Русите

May 8, 2022 intvaustralia 0

Припадниците на полкот Азов, кои се наоѓаат во челичарницата „Азовстал” во украинскиот град Мариупол, денеска одржаа онлајн прес-конференција. На јавноста преку Јутјуб ѝ се обратија […]

Брнабиќ до ЕУ: Постојано одложувате – С. Македонија го смени името и се уште не почна преговори

May 8, 2022 intvaustralia 0

Премиерката на Република Србија, Ана Брнабиќ, денеска на состанокот посветен на состојбите во Унијата, што се одржува во Фиренца, изјави дека стратешка цел и приоритет […]