Спасовски: ЕУ ќе допринесе секој граѓанин да се чувствува свој на своето во нашата Северна Македонија

May 7, 2022 intvaustralia 0

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостување во Дневникот на Сител ТВ кажа дека пред се граѓаните ќе бидат во придобивка од членството во […]

Човекот кому му беше трансплантирано срце од свиња, почина од свински грип

May 7, 2022 intvaustralia 0

7-годишниот пациент, кој преживеа два месеца по подложувањето на трансплантација на свинско срце, почина од свински грип, изјави неговиот хирург минатиот месец, пренесува „Блиц.рс“. Во […]