Започна xaocoт: Бројни авиокомпании ги отkaжаа летовите за Америка поради стpaв од 5G

January 19, 2022 intvaustralia 0

Голем број авиокомпании се загрижени дека поставувањето 5G мрежа во близина на аеродромите во САД може да ја загрози безбедноста на воздушниот сообраќај. Угледните авиокомпании […]

ЗА ОВА ЌЕ ЗБОРИ ЦЕЛА ПЛАНЕТА: Ѓоковиќ купи ДАНСКА ФИРМА, а еве што точно ПРАВИ, НА МНОГУ ЌЕ ИМ ЈА ЗАТВОРИ УСТАТА!

January 19, 2022 intvaustralia 0

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот, купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија KvantBioRes. Тоа е компанија која развива медицински третман за Ковид-19, изјави извршниот […]