Средбата Пендаровски-Македонци од Бугарија одложена на неодредено време

January 13, 2022 intvaustralia 0

Најавената средба меѓу претседателот Стево Пендаровски и претставници на Македонците во Бугарија е одложена, откриваат од здруженијата за Република“. Оттаму велат дека средбата не е […]