Познат политичар утринава си пресуди на самиот себе

Ненад Ристиќ (43), еден од истакнатите членови на Српската радикална партија, поранешен советник во општинското собрание на Чукарица и кандидат за пратеник, изврши са-мо у-б -и-с-т-в-о.

Тој скокнал од шестиот кат од зграда во улицата Јасенова во белградската населба Церак.

Во моментот кога одлучил да си го од-земе животот, две од неговите три деца биле во станот со Ненад, пренесуваат српските медиуми.

– Се изгледаше нормално утрово. Не се расправавме, немавме проблеми како семејство, изјавила неговата сопруга Мирјана, објавуваат медиумите во Србија.

Според медиумите мотивот за овој чин се уште е непознат, но постојат индиции дека семејството имало финансиски проблеми.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*