Среќни и весели ја чекаат Меркел

Во овие моменти е средбата на премиерот Зоран Заев со германската канцеларка Ангела Меркел. Наместо Меркел да дојде во Скопје, државниот врв замина на средба со неа во Тирана.

Заев во Албанија ги поведе и вицепремиерот Димитров и шефот на дипломатијата Османи да ја видат Меркел. Пред средбата тие заеднички позираа за овој голем успех а на фотографијата им се приклучи и кулурниот амбасадор во Албанија Златко Ориѓански.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*